Jūsų IP: nėra informacijos · Jūsų statusas: ApsaugotaNeapsaugotasnėra informacijos

Pereiti prie pagrindinio turinio

Ar VPN yra teisėti? 2024 m. šalių informacija

VPN užtikrina jūsų privatumą ir saugumą internete, paslėpdami jūsų IP adresą ir nukreipdami interneto duomenų srautą per užšifruotą ryšį į VPN serverį. Tačiau ar ši paslauga leidžiama visur? Nors daugelyje šalių VPN naudoti leidžiama, kai kuriose šalyse VPN paslaugos ribojamos arba visiškai draudžiamos. Sužinokite, kur VPN galite naudoti laisvai ir į ką atkreipti dėmesį šalyse, kuriose laisvė internete ribojama.

Ar VPN yra teisėti? 2024 m. šalių informacija

Turinys

Turinys

Ar naudoti VPN yra teisėta?

Taip, VPN yra teisėti daugumoje šalių visame pasaulyje, įskaitant JAV, Kanadą ir didžiąją dalį Europos. Tačiau kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Šiaurės Korėjoje arba Irake, už VPN naudojimą jums gali grėsti didelės baudos ar net įkalinimas, nes ten VPN draudžiami. Kai kurios vyriausybės, pavyzdžiui Rusijos ir Kinijos, riboja VPN naudojimą, todėl rinkdamiesi VPN teikėją ir naudodamiesi jo paslaugomis šiuose regionuose turite būti itin atsargūs.

Viskas priklauso nuo šalies, kurioje esate. VPN yra neteisėti šalyse, kurių vyriausybės seka veiklą internete arba taiko cenzūrą. Taip yra todėl, kad galingas VPN, toks kaip „NordVPN“, padeda apeiti sekimą ir cenzūrą, paslėpdamas jūsų IP adresą ir veiklą internete nuo valdžios institucijų bei interneto paslaugų teikėjų (IPT).

Kai kurios vyriausybės VPN paslaugas laiko blogiu ir teigia, kad jos daugiausiai naudojamos neteisėtai veiklai vykdyti, todėl draudžia naudoti VPN. Kitos vyriausybės įgyvendina interneto cenzūros įstatymus. Abiem atvejais tokios vyriausybės neleidžia žmonėms džiaugtis laisve, kurią turėtų teikti internetas.

Tačiau nereikėtų pamiršti VPN naudojimo esmės, nes teigiamos jo naudojimo pusės gerokai pranoksta neigiamas. Privatumas internete, apsauga nuo įsilaužėlių naudojantis viešuoju „Wi-Fi“, saugi komunikacija jautriomis temomis ir konfidencialių duomenų tvarkymas yra vieni iš pagrindinių patikimos VPN paslaugos teikiamų privalumų.

Kur VPN yra neteisėti?

VPN neteisėti Šiaurės Korėjoje, Baltarusijoje, Omane, Irake ir Turkmėnistane. Kai kuriose kitose šalyse, įskaitant Kiniją, Rusiją, Turkiją, JAE, Indiją, Iraną, Egiptą ir Ugandą, teisėti tik vyriausybės patvirtinti VPN, tačiau jie gali leisti valdžios institucijoms stebėti naudotojus. Tai pažeidžia privatumą, kurį VPN turi užtikrinti, tad galima teigti, kad VPN yra neteisėti šiose šalyse, kurias įtraukėme į toliau pateiktą sąrašą.

Kinija

Kinija griežtai riboja ir filtruoja duomenų srautą, naudodama įvairias interneto blokavimo ir filtravimo priemones, dažnai vadinamas „Didžiąja ugniasiene“. Todėl norint pasiekti apribotą turinį reikalingas VPN. Bet kuris Kinijoje naudojamas VPN turi atitikti vyriausybės reikalavimus, o tai reiškia užpakalinių durų prieigą, naudotojų veiklos registravimą ir cenzūrą.

Šalis dažnai blokuoja paslaugas, kurios neatitinka jos VPN įstatymų ir taisyklių, todėl naudoti kokybišką VPN Kinijoje yra gana sudėtinga. Tačiau dar negirdėjome, kad daugybė užsieniečių susidurtų su rimtomis problemomis naudojant VPN paslaugas Kinijoje. „NordVPN“ yra puikus pasirinkimas naudoti Kinijoje – jis turi užmaskuotų serverių funkciją, kuri paslepia faktą, kad naudojate VPN, tad kur kas sudėtingiau apriboti jūsų ryšį.

Rusija

2017 m. Rusija uždraudė nepatvirtintų VPN teikėjų paslaugas. Kurie VPN patvirtinami? Atspėjote – tie, kurie sutinka registruoti naudotojų duomenis ir juos teikti Rusijos vyriausybei. Ši šalis taip pat uždraudė naudoti VPN blokuojamam turiniui pasiekti. Kitais tikslais naudoti VPN nėra neteisėta.

2019 m. Rusija dar labiau sustiprino savo draudimo politiką. Rusijos federalinė ryšių priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ įsakė pasaulyje pirmaujantiems VPN teikėjams suteikti Rusijos vyriausybei prieigą prie jų serverių, esančių Rusijoje. Dėl šios priežasties mes pašalinome visus savo serverius iš Rusijos. Mūsų naudotojų privatumas mums yra svarbiausias, todėl negalime sutikti su tokiais reikalavimais.

SPECIALISTO PATARIMAS: jei keliaujate po užsienį, bet norite pasiekti namuose paliktą įrenginį, galite naudoti „NordVPN“ „Meshnet“ funkciją. „Meshnet“ leidžia nuotoliniu būdu prisijungti prie kelių įrenginių, pasiekiamų per saugius užšifruotus tunelius.

Baltarusija

VPN Baltarusijoje yra neteisėti kaip ir tinklas „Tor“. Jie uždrausti nuo 2015 m., kaip ir kitos technologijos, užtikrinančios naudotojų privatumą internete. Diktatoriškas režimas bando suvaržyti vidinį interneto duomenų srautą, kad nebūtų skleidžiama galimai prieš vyriausybę nukreipta informacija.

Turkija

Nors šioje šalyje VPN nėra neteisėti, jų naudojimas yra ribojamas. Turkija taip pat blokuoja kai kuriuos VPN teikėjus kartu su daugybe pagrindinių socialinių tinklų platformų bei svetainių. Valdžios institucijų teigimu, jų tikslas yra užkirsti kelią terorizmui, tačiau šiuo atveju VPN ir socialinių tinklų paslaugų blokavimas yra neatsiejamas nuo bandymo išvengti politiniu požiūriu jautraus turinio.

Irakas

Irakas VPN uždraudė tik pastaraisiais metais, tačiau ši šalis niekada nepasižymėjo gera reputacija laisvės internete atžvilgiu. Nors šalies cenzūros priemonės nėra tokios griežtos kaip Šiaurės Korėjoje ar Kinijoje, VPN naudotojai vis tiek baudžiami. Tačiau Irake net cenzūra yra draudžiama tema, todėl sunku rasti naujos informacijos apie VPN naudojimą.

Jungtiniai Arabų Emyratai

Nors VPN JAE nėra ribojami, juos naudojant neteisėtai veiklai vykdyti arba vyriausybės draudžiamoms svetainėms pasiekti galima prisidaryti problemų. Sugavus naudojant VPN serverį, naudotojams gresia mažiausiai 136 129 $ bauda. JAE savo įstatymuose naudoja neaiškias formuluotes, tačiau akivaizdu, kad VPN naudoti griežtai nerekomenduojama.

Omanas

Omane ryšių šifravimas aiškiai draudžiamas. Tačiau visiškas šio įstatymo įgyvendinimas atskirtų šalį nuo didžiosios pasaulinio žiniatinklio dalies, tad ši sritis išlieka neaiški. Aišku tik tai, kad VPN šalyje draudžiami. Vis dėlto VPN gali naudoti Omano telekomunikacijų reguliavimo institucijos (TRA) patvirtintos įstaigos bei organizacijos.

Indija

2022 m. Indijos vyriausybė įsakė šalyje veikiančioms VPN įmonėms pradėti rinkti ir saugoti naudotojų duomenis, nes VPN įmonės gali būti priverstos dalytis šia informacija su valdžios institucijomis. Nesilaikant šių taisyklių, VPN teikėjams gali būti skiriamos laisvės atėmimo bausmės.

Nors VPN Indijoje dar nėra neteisėti, šie nauji įstatymai iš esmės apriboja galimybę VPN teikėjams užtikrinti kokybiškas VPN paslaugas su šalyje esančiais serveriais. Dėl šios priežasties mūsų „NordVPN“ serveriai Indijoje buvo išjungti.

Iranas

VPN teikėjų veikla Irane teisėta tik tuo atveju, jei juos patvirtina vyriausybė. Savaime aišku, patvirtintų VPN teikėjai prisideda prie cenzūros ir naudotojų stebėjimo. Todėl turėsite naudoti neaptinkamą VPN, kad nebūtumėte nubausti. Šiuo atveju gali padėti užmaskuoti serveriai.

Egiptas

Egipte žmonėms, bandantiems pasiekti blokuojamas svetaines per VPN, gali būti skiriamos baudos arba laisvės atėmimas. Nors VPN Egipte savaime nėra neteisėti, juos turėtumėte naudoti itin atsargiai. Jums gali padėti dvigubo VPN funkcija ir užmaskuoti serveriai. ir niekada nenaudokite VPN neteisėtai veiklai vykdyti.

Turkmėnistanas

Turkmėnistane VPN yra neteisėti ir blokuojami. Bet kokie bandymai juos naudoti yra sekami ir už tai skiriamos baudos. Tai vienas kraštutinių VPN draudimo atvejų. Dauguma piliečių gali naudoti tik „Turkmenet“, griežtai cenzūruojamą telekomunikacijų tinklo versiją. Valstybė taip pat atidžiai stebi ir seka visą jūsų veiklą internete. Dėl tokios neįprastos interneto sąrankos nepadės net pažangiausi VPN įrankiai, tokie kaip užmaskuoti serveriai.

Šiaurės Korėja

Šiaurės Korėja laikoma viena represyviausių šalių pasaulyje, todėl griežtas interneto reguliavimas ir VPN naudojimą ribojantys įstatymai čia yra norma. Vyriausybė draudžia naudoti VPN ir stebi interneto prieigą. Panašiai kaip ir Turkmėnistane, dauguma piliečių gali naudoti tik šalies intranetą. Tačiau didžioji dauguma populiacijos netgi neturi prieigos prie interneto ar telefono paslaugų.

Uganda

Uganda yra neįprastas pavyzdys, nes joje bandyta VPN blokuoti ne dėl politinių ar stebėjimo priežasčių, bet dėl ekonominių. Prieš keletą metų vyriausybė nusprendė apmokestinti piliečius už socialinių tinklų naudojimą, tad žmonės pradėjo naudoti VPN paslaugas, kad apeitų šį reglamentą. Tada Ugandos vyriausybė nurodė interneto paslaugų teikėjams blokuoti VPN naudotojus. Tačiau daugybė žmonių ir toliau naudojo VPN, nes VPN šalyje nebuvo paskelbti neteisėtais.

VPN, kaip visuotinio įrankio, užtikrinančio saugumą, privatumą ir laisvę internete, populiarėjimas yra palyginti naujas reiškinys. Daugybė į represiją linkusių šalių, kurios dar neįvedė VPN naudojimą reglamentuojančių įstatymų, vis dar planuoja tai padaryti.

Kodėl VPN yra teisėti?

VPN apsaugo jūsų privatumą internete ir neleidžia nusikaltėliams bei kibernetiniams teroristams pasiekti jūsų internetinių duomenų. Jei naudojate VPN, galite naršyti privačiai ir saugiai, net prisijungę prie viešojo „Wi-Fi“.

VPN taip pat saugo jūsų žodžio laisvę ir padeda išvengti cenzūros šalyse, kuriose įsigalėjusi priespauda. VPN sukuria užšifruotą tunelį jūsų duomenims ir paslepia IP adresą – taip jūsų veikla internete paslepiama nuo slapukų ir užtikrinamas mažiau pavojingas konfidencialių duomenų tvarkymas. Galite laisvai ieškoti jautrios informacijos ir ją perduoti.

Kaip įgyvendinami VPN draudimai?

Šalys, kuriose vyrauja represinis režimas, taiko toliau nurodytus metodus VPN draudimui įgyvendinti:

  • Reikalauja, kad VPN teikėjai suteiktų prieigą prie šalies teritorijoje esančių serverių. VPN teikėjai, taikantys duomenų neregistravimo politiką, nesutinka su tokiais reikalavimais, nes šie pažeidžia VPN paslaugų teikimo sąlygas. Dėl to tokie VPN teikėjai negali turėti serverių tokioje šalyje.
  • Naudoja išsamią duomenų paketo analizę (DPI). Šis metodas gali būti naudojamas tam tikroms VPN duomenų srauto formoms atsekti, kaip pagalba vyriausybėms kontroliuojant į šalį patenkančią ir iš jos išeinančią informaciją. DPI taip pat leidžia stebėti, kas naudoja VPN.
  • Skiria dideles baudas ar net laisvės atėmimą tiems, kurie sugaunami naudojantys VPN.
  • Siūlo nemokamus vyriausybės paskirtus arba patvirtintus VPN, kurie kelia pavojų jūsų saugumui ir dėl kurių VPN tikslas netenka prasmės. Nemokami VPN turi vieną bėdą – jų teikėjams reikia kokiu nors būdu užsidirbti, todėl jie rodo jums reklamas, renka informaciją apie jus ir (arba) stebi jūsų duomenų srautą. Tada jie gali parduoti šią informaciją vyriausybėms, įsilaužėliams ir kitoms trečiosioms šalims.

Kas gali nutikti naudojant VPN neteisėtai?

Jei VPN naudojate neteisėtai, galite prarasti interneto ryšį, gauti baudą, siekiančią nuo kelių šimtų iki šimtų tūkstančių dolerių, arba jums gali grėsti laisvės atėmimas. Būkite itin atsargūs ir nepalankioje aplinkoje naudokite tik patikimiausias VPN paslaugas.

Kaip apeiti VPN blokavimą

Atsidūrę VPN ribojančioje šalyje, itin atsargiai rinkitės VPN teikėją. Kruopščiai išnagrinėkite ketinamą naudoti VPN paslaugą ir atidžiai perskaitykite jos teikimo sąlygas, kad įsitikintumėte, jog teikėjas nerinks jūsų duomenų ir neparduos jų trečiosioms šalims.

Dėl šios priežasties turėtumėte naudoti mokamus VPN, o ne nemokamus, nes žinoma, kad nemokami VPN renka naudotojų duomenis ir neužtikrina privatumo. Jų infrastruktūra taip pat gali būti silpna, o funkcijos ribotos. Dėl jau minėtų priežasčių taip pat jokiu būdu nenaudokite represyvios valstybės patvirtintų VPN.

Naudojant kokybišką VPN, pakeisti buvimo vietą visiškai paprasta. Pavyzdžiui, jei esate Kinijoje ir prisijungiate prie VPN serverio Kalifornijoje arba Niujorke, jūsų duomenys siunčiami į tą serverį prieš juos perduodant svetainei, kurią bandote pasiekti. Tokiu būdu galite gauti prieigą prie neapriboto interneto.

„NordVPN“ siūlo funkcijas, kurios yra itin naudingos ir padeda išlikti saugiems pavojinguose regionuose:

  • Užmaskuoti serveriai. Ši funkcija paslepia patį faktą, kad naudojate VPN, pakeisdama jūsų duomenų paketus ir paslėpdama visus VPN metaduomenis. Tokiu atveju šnipinėjanti organizacija nesužinos, kad naudojate VPN.
  • „Double VPN“. Jis užtikrina papildomą šifravimą, kad būtumėte dar saugesni.
  • „Kill Switch“. Ši funkcija padeda apsaugoti jūsų duomenis nuo atskleidimo, nes nutrūkus VPN ryšiui atjungia jus nuo interneto. Tokiu būdu jūsų duomenys lieka saugūs naršant be VPN.
  • Didelis serverių skaičius. Jei VPN įmonė turi didelį serverių tinklą, visada galite pasiekti pageidaujamą virtualią buvimo vietą arba pasirinkti alternatyvų serverį, jei serveris, prie kurio esate prisijungę, patiria per didelę apkrovą.

Jūsų teisės ir VPN

Geriausi VPN teikėjai, tokie kaip „NordVPN“, palaiko laisvą, atvirą ir privatų internetą. Mes manome, kad kiekvienas turi teisę laisvai reikšti savo nuomonę, nepaisant savo buvimo vietos ar profesijos. „NordVPN“ paslauga veikia net nepalankiomis sąlygomis, įveikdama pažangias stebėjimo ir cenzūros priemones visame pasaulyje.

„NordVPN“ taip pat mano, kad kiekvienas turi turėti teisę į asmeninio gyvenimo ir visos jautrios informacijos privatumą bei apsaugą ir nuo represinių režimų, ir nuo įsilaužėlių. Mūsų inžinierių komanda sunkiai dirba, kad suteiktų jums „NordVPN“ apsaugą nuo naujausių grėsmių.

Kibernetinis saugumas vienu spustelėjimu.

Būkite saugūs su vienu geriausių pasaulyje VPN